Van nieuwe kleuren en driedimensionale structuren tot een artistieke installatie waarin materiaal en vorm samenkomen. The Mosaic Factory laat dit najaar op twee toonaangevende designevents zien hoe veelzijdig mozaïek kan zijn. Op 9 en 10 september presenteert het Nederlandse mozaïekmerk nieuwe collecties tijdens Architect@Work Rotterdam. Een week later vormt GLUE Amsterdam het podium voor Matter in Form, een artistieke installatie waarin mozaïek een heel andere dimensie krijgt.
Op 9 en 10 september 2026 staat Rotterdam Ahoy in het teken van architectuur, materiaalinnovatie en nieuwe toepassingen tijdens Architect@Work. The Mosaic Factory presenteert er onder meer de nieuwste trendkleuren van Kitkat Mini en de 3D Hexagon, ontworpen in samenwerking met designer Osiris Hertman.
Met Kitkat Mini speelt het bedrijf in op de groeiende aandacht voor kleur, ritme en verfijnde patronen in het interieur. Het langwerpige, compacte formaat biedt volop mogelijkheden om wanden een grafisch karakter te geven, van subtiele ton-sur-ton composities tot uitgesproken kleurvlakken.
Ook de 3D Hexagon laat zien dat mozaïek veel verder gaat dan een vlakke wandafwerking. Het ontwerp van Osiris Hertman voegt letterlijk een extra dimensie toe: reliëf, licht en schaduw veranderen het oppervlak gedurende de dag en geven de wand een bijna sculpturale uitstraling.
Van materiaal naar kunst
Een week later, van 17 tot en met 19 september, verplaatst The Mosaic Factory zich naar Amsterdam voor de tweede deelname aan GLUE Amsterdam. Tijdens het designevent is het merk onderdeel van The Village Square in het Kromhout Museum, de opvolger van de voormalige GLUE Brand Hub. Acht Nederlandse merken en acht ontwerpers presenteren zich hier in acht unieke huizen. Samen vormen zij een creatief plein waar ontwerp, materiaal en vakmanschap elkaar ontmoeten.
The Mosaic Factory presenteert hier Matter in Form, an artistic mosaic installation by The Mosaic Factory. In deze installatie staat mozaïek niet uitsluitend als functioneel materiaal centraal, maar juist als middel om vorm, ritme, textuur en expressie te creëren. De presentatie nodigt bezoekers uit om met een andere blik naar het eeuwenoude materiaal te kijken en te ontdekken hoe mozaïek binnen een hedendaagse ontwerpcontext steeds opnieuw kan worden geïnterpreteerd.

De twee presentaties laten ieder een andere kant van The Mosaic Factory zien. Waar tijdens Architect@Work de nadruk ligt op nieuwe kleuren, vormen en toepassingen voor architectuur en interieur, krijgt mozaïek tijdens GLUE de ruimte om zich los te maken van zijn traditionele functie.
Van wandbekleding tot driedimensionaal oppervlak en van ontwerpmateriaal tot artistieke installatie: juist die veelzijdigheid vormt de rode draad. Met de deelnames aan Architect@Work en GLUE laat The Mosaic Factory zien hoeveel ruimte er binnen mozaïek nog altijd is voor vernieuwing, experiment en creativiteit.
Praktische informatie
Architect@Work Rotterdam
9 & 10 september 2026
Rotterdam Ahoy
Presentatie: nieuwe trendkleuren Kitkat Mini en 3D Hexagon by Osiris Hertman
GLUE Amsterdam
17-19 september 2026
The Village Square – Kromhout Museum, Amsterdam
Presentatie: Matter in Form, an artistic mosaic installation by The Mosaic Factory






